| Nebunuldemine a întrebat:

Salut TPU,azi ma plimbam cu masina pe strada,am intors intr-o parcare si din greseala am oprit-o, am pornit-o dupa am mers 50 de m si dintr-o data a pocnit ceva pe toba si a scos un val de fum negru,dupa care nu a mai scos.Mi s-a schimbat sunetul la motor se aude mai puternic,nu scoate gram de fum nici daca o turez in blana, ce s-a intamplat? Opel astra g 2. 0dti

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce mergi cu masina fara revizia tehnică la zi, esti nebun? vrei sa omori oameni, rablele nu au ce cauta pe drum, ori o repari ori o vinzi pentru piese, nu mai merge cu ea asa, ca risti amenzi de la politie daca te prinde.

| Nebunuldemine explică (pentru CristiDinBucuresti):

Prietene tu nu ai inteles intrebarea, masina are itp-ul facut acum 6 luni, asta e o problema din combustibil, probabil un injector infundat, voiam sa vad ce pareri au alte persoane daca si ei au trecut printr-o astfel de situatie. Daca nu stii despre ce e vorba abtine-te!

| relian a răspuns:

Tot cei posibil daca a fost fum negru e de la combustibil nears, ar putea sa fie cum spui de la injector. daca nu apare nici o lumina la bord, nici check engine atunci aia ii nai de ce sa iti faci probleme.Sa schimbat sunetu asta poate de la pcnitura aia ti se pare, ti se pare car fi fost altfel inainte, adica deja tu te-ai gandit la ceva rau si de acolo si chestia asat cu zgomot car fi altfel sau mai tare.