| Pitbullllll a întrebat:

Azi mi-am luat dosarul de la scoala de șoferi însă instructorul mi-a zis că trebuie plătită taxa de permis. Ce vreau eu sa știu este daca mă pot programa înainte de a plăti taxa? Și după ce sunt programat și am platit și taxa ce trebuie sa fac și unde trebuie sa merg? Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Anaandreea11 a răspuns:

Taxa de permis trebuie plătită înainte de a da sala pentru ca asta e primul lucru la care se uita. Taxa o plătești la banca și îți da adeverinta.

| Pitbullllll explică (pentru Anaandreea11):

Mie instructorul mi-a spus sa o plătesc la un automat din mega image

| BaiatFinut22 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Desigur, te poti programa inainte sa platesti taxa pentru permis, dar este nevoie sa te prezinti cu chitanta in dosar cand mergi sa dai sala. Cel mai bine este sa te duci la o banca eminenta. La mine in oras se plateste la CEC sau la BCR (nu se mai merge la trezorerie de cand cu pandemia).