| andreiandrei20073 a întrebat:

cand pornesc motorul incepe sa faca foarte urat parca se inceaca, dupa 4 -5 secunde isi revine. Am si martorul Check engine aprins, aveti idee care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai ala aprins,atunci aia e,mergi si scaneaa masina,o sa iti zica ce problema ai. Poate sa fie mis fire,poate sa fie din altimentare,deci aprindere sau alimentare ceva, dar ca sa stii sigur, sa nu le iei asa la rand este bine sa mergi undeva un loc care are un scaner din ala suparatu, nu stifturi care iti da un cod sau aiurea si trebuie tu sa cauti, afli ca e alimentarea si dupa punete sa ce sa schimbi ori sa verifici, asta daca stii.Scaneru scump, suparat iti poate spune exact cam ce problema ai avea.

| andreiandrei20073 explică (pentru relian):

Am fost azi mi-a zis ca e defectiune pe partea electrica la motor dar daca motorul merge bine nu are nimic, mi-a sters martorul si aia e...

| relian a răspuns (pentru andreiandrei20073):

Adica nu ti-a facut nimic,frumos laughing o sa iti apara iar dupa cativa km. Daca ai o problema aia nu dispare doara ca iti sterge careva,pe moment da este stins,dar o sa reapara,te asigur. Daca e electric la motor,aia inseamna ca poate sa fie si miss fire cum am zis.
Deci nu asta e,daca ai mai dat si bani pentru asta te-ai scos.
Ce defectiune ti-a zis ca este? Tia dat ceva cod ce au gasit sau ce anume mai exact au spus? Sa spui cuiva este defectiune electrica, dar mororu merge bine, pfff pai aia is carpaci, aia nu-s mecanici.Dar cum spui tu, lumina este stinsa in cateva zile o sa apara la loc, garantat laughing

| blintzz a răspuns:

Trebuie facuta o diagnoza sa poti afla cu siguranta care e problema.