| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Care e mai bun, audi a6, bmw seria 5, audi a4 sau passat cc, toate dupa 2012? Vreau sa plec peste cateva luni la parintii mei in strainatate si sa imi cumpar o masina, dar nu ma pot decide care ar fi mai buna dintre astea 4, PER TOTAl... Si prin per total ma refer la tot ce tine de o masina, adica tinuta de drum, spatiu din interior, confort, intretinere, consum, aspectul interior si exterior, dotari, calitatea materialelor la interior, dar si constructia masinii in sine. De cand m-am hotarat sa imi iau o masina tot sunt blocat la aceste modele si nu stiu ce sa aleg, as vrea o mainsa pe cat se poate sa aiba o buna parte din caracteristicile de mai sus, ma intereseaza in special tinuta de drum.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu personal nu as lua BMW F10 sau Audi A6 fiindca sunt dintr-o clasa mai scumpa si automat si piesele sunt mai scumpe(simtitor mai scumpe). Unde mai adaugi ca BMW in perioada aceea are motorul 2.0 diesel cu probleme iar cel 2.0 TDI pe audi A6 consuma mult fiindca e masina grea.Vw ca imagine pur si simplu nu se compara cu Audi/BMW.Eu zic ca cel mai bun compromis este Audi A4.E mai ieftin de intretinut decat A6/F10 dar e o masina de la o firma mai de lux nu cum e VW.Noi momentan avem un Audi A4 2013 2. 0TDI 136cp in curte si ca tinuta de drum, confort, etc se prezinta foate bine. Acum tu decizi dar mie mi se pare ca A4 e cel mai ok.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

VAG dupa 2005 a dat-o dintr-o problema in alta, si a scazut foarte mult in calitate.
Deci din lista ta, eu vad doar BMW.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Toate masinile din listea mea sunt dupa 2012

| Nimeni10 a răspuns:

Eu prefer seria 5 f10, toate îs bune, încearcă sa mergi pe toate mașinile pe care le-ai ales si după îți dai cu părerea.