| nllbia99 a întrebat:

Ce alegere ați face între aceste doua mașini:
1. Passat B6 2007 kombi negru, motor 2.0 170cp manual, full piele in doua culori (maro+negru) trapa, navigație mare;
2. Opel Insignia 2010 CDTI motor 2.0 160cp, interior piele negru, cutie manuala navigație mare. De asta și nu cealaltă, avantaje, dezavantaje. Multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Opel din simplu motiv ca e mai noua cu 3 ani

| romeo78 a răspuns:

Opel Insignia are un mare dezavantaj. Spațiul interior! Mare la exterior, mică la interior în toate cele 3 versiuni de caroserie. Volkswagen Passat e mare. Ambele beneficiază de motoare common rail. Dar, la Passat, sunt ieftine piesele, întreținerea, pentru că este un model care domină piața românească auto. Plus, dacă ești atent, poți găsi piese mai ieftine la surorile de concern, Seat și Skoda.

| Ivanov27 a răspuns:

Salut, eu as alege passat-ul. Pentru ca mi se pare mai fiabila si despre opel insignia se plang multi pentru ca sunt stricacioase. Din spusele tare passat-ul are si trapa, piele in doua culori si are cu 10 cp in plus, nu e mult dar e o diferenta.

| notorious1919 a răspuns:

Eu din cate am auzit de la posesori de insignia si mecanici aceste masini sun foarte problematice.