| Chehne_Saber_1996 a întrebat:

ce antigel trebuie sa cumpar sau are nevoie masina mea? Este un bmw seria 5 g30 motor 2.0 tdi, vreau sa stiti ca antigelul este de culoare albastra, dar am inteles ca exista mai multe tipuri de antigel din aceeasi culoare! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pentru linistea sufleteasca suna la bmw sau vezi capacul de antigel ca pune un indicativ care trebuie sa-l cumperi

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Intri pe un site de piese auto si selectezi model si motorul tau si vezi acolo ce tip de antigel e pentru modelul tau.

| Panamax a răspuns:

Daca este albastru pui albastru si gata.Si galbenul sau verde este fix acelasi lucru adica monoetilen-glicol.
Nu se amesteca cu cel rosu, roz sau mov adica propilen – glicol.

| Nătărău a răspuns:

Antigel se bagă iarna.