| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

ce imi recomandati dintre un scuter si un motocroos, care sunt avantajele si dezavantajele dintre cele doua? Va multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Salutare!
Ne-am informat despre ambele vehicule si acestea ar fi rezultatele:
Motocross:
A: Viteza crescuta, putere, poti calatori pe teren accidentat.
D: Consum crescut, Greu de intretinut, Scump.
Scuter:
A: Consum redus, usor de intretinut/reparat, ieftin, etc.
D: Putere redusa, viteza mica, iti pune viata in pericol, poti calatori numai pe anumite tipuri de teren.
----------------------------------------------
Rezultat recomandat: Motocross.

1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Exact invers de ce a spus BlackPixel relativ la viata in pericolo
tocmai pe scuter esti mai in siguranta, din cauza ca are centrul de greutate mai jos, si rotile mai mici

deci, daca vrei sa mergi prin oras, scuter, daca vrei sa dai pe dealuri, atunci motocross