| NimicGol a întrebat:

Salut, TPU!

Ce masina imi recomandati sa-mi cumpar, bugetul fiind de cca 5000 euro?
Nu vreau masini mici.
Cum vi s-ar parea seat leon?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca Leon iti place, pot sa-ti recomand un 1M 1.9 TDI de 90 cp, sau 110. Astea sunt cele mai bune motorizari de la ei.
Daca vrei masini mari, ai putea sa te orientezi si spre Octavia, tot 1.9 TDI. Sunt construite pe aceeasi platforma cu Leon/Golf.
Alte recomandari ar fi:
-Renault Megane orice motorizare
-Ford Focus 1.8 TDDI sau modelul mai nou, de 1.6 diesel
-VW Bora tot 1.9 TDI.

| gelu1970 a răspuns:

Seat nu e italian. insa nu conteaza. parca vroiai masini care sa nu fie mici. te referi la potenta masinii sau la habitaclu? leon e micut si comprimat. ai avut ocazia sa conduci unul?
daca nu te intereseaza ceea ce ai intrebat, marimea, atunci pot spune ca e o masina buna. tot ceea ce are un seat e marca volkswagen. deci e nemtesc. doar ca se fabrica in barcelona.
bafta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La banii astia eu mi-as lua un Fiat Bravo din 2008 sau o Kia Cee'd tot din 2008.
Amandoua sunt mai mult decat masini, amandoua au motoare peste 100 cp, cu amandoua mai mergi cel putin 4-5 ani fara sa schimbi decat consumabile si fara sa-ti intre rugina in tabla. Si, cel mai important lucru, pe amandoua ai sanse mari de tot sa le gasesti la pretul asta cu mai putin de 100.000 km in bord, ceea ce este un lucru fantastic.

Un Seat Leon la 5000 de euro e un cancer comparabil cu astea doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu am avut un Fiat PininFarina si in afara designului nu prea pot zice ca e ceva de capul ei.Adica e motor de forjat.Nu tine! Si la fel sunt toate masinile italiene dupa parerea mea.

Scuza-ma ca am postat din nou, dar am vrut sa clarific un amanunt pentru unu sau doi melteni de aici.

Răspuns utilizator avertizat
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Vere fereste-te de italieni.

Mai bine uite-te in garaju` neamtului!

| Claudes a răspuns:

Poti cumpara Mercedes, BMW, Audi, Volkswagen, sunt masini foarte bune si rezistente. Gasesti pe Tocmai.ro.

| bobitzu22 a răspuns:

Iti poti lua un ford mondeo sau stiu eu daca vrei ceva mai sport un bmw seria 1