| eusebiu27 a întrebat:

ce parere aveti de masina volkswagen golf 6? Merita cumparata?

2 răspunsuri:
| ISKillerX123 a răspuns:

Depinde, fiecare are preferintele lui, masina da, merita cumparata. Dar sa ai grija la samsari sau la micii tepari. Daca e prima ta masina, nu recomand sa ai peste 130 CP deoarece ar fi moartea pe roti.

| Începătorul988 a răspuns (pentru ISKillerX123):

Ca prima masina am avut 2. 0tdi 170cp dus in 220cp(audi a3 2007)
Acum nu am masina sub 170cp. Iubita mea are un golf 5 2. 0tdi 170cp.
Poti muri si cu 75 si cu 300cai. E o prostie asta, cu cai la incepator. Am prieteni care au 535xD, 340cp ca incepatori.
Golf 6 e faceliftul lui Golf 5. Pe internet am citit ca acesta ar fi putin mai slab la insonorizare, si putin mai instabil fata de Golf 5, avand si portbagajul mai mic. Eu unul iti recomand golf 5, daca vrei benzina. Motoarele TDI de pe golf 5(si gama vag 2004-2008), sunt pump-duse, si sunt putin cam problematice. Cele dupa 2009 care sunt euro 5(Common-Rail), sunt mai ok.