| Bam64 a întrebat:

Ceva mai bun decât kawasaki ninja 400. Ceva din categoria A2.Si care este limita permisului de A2?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului rutier, citez:
"c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"
Nu ma pricep la motociclete dar pe internet gasesti acele motociclete ce se incadreaza in caracteristicile tehnice prevazute.