| Florin_Mihai_1996_nqE9 a întrebat:

Cum este vântul la 300 km/h? Pe motocicleta gen
Adică mă întreb cu ce se compara senzația pe care o ai când ești pe motocicleta la 300 km/h și cum e vântul atunci? Pot experimenta cumva? laughing)

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duce pe sus

| Simpatic a răspuns:

Daca tu ai motocicleta care ajunge la 300 km/h eu imi iau masina care merge cu 350 km/h happy desi totusi o motocicleta de asta e infinit mai ieftina.
Si 2 la mana nu ai sosea unde sa mergi cu aceasta viteza, poate doar undeva pe un circuit special dar si asa parerea mea este ca trebuie sa fii profesionist sa poti atinge aceasta viteza si sa ramai intreg.

| florin926481f a răspuns (pentru Simpatic):

Un motor de 1000 care are 200 de cai fi sigur ca ajunge la 299 in bord lejer adica vreo 300+ in realitate si ai dreptate cel mai safe e pe circuit dar poti atinge viteza asta si pe o autostrada din Ro

| Simpatic a răspuns (pentru florin926481f):

Pai nu am zis ca nu e posibil, am vazut cu H2 R face 400 km/h in 26 secunde, si cred ca trece de 400 la maxima
Dar motoarele astea costa mult mai mult decat masinile sh de Germania happy
Pe de alta parte stiu ca o motocicleta sport de 1000-2000 de euro are suficienti cai incat sa bata o masina sport happy
Eu prefer o masina puternica stii de ce? bat motocicletele astea pe drumurile tarisorei noastre, adica pe drumurile cu denivelari laughing

| cristi202 a răspuns:

Ai mers cu trenul la 140 de km/h, și să scoți o mina pe geam? Eu am făcut-o, și nu mai am de gînd s-o fac din nou. Pur și simplu curentul de aer mi-a aruncat mina în direcția lui. Și era nici pe jumătate cît zici tu.
Oricum, la 300 km/pe oră nu mai ai stabilitate pe motor. Echilibrul își are limitele lui. Eu pe bicla nu pot merge cu mai mult de 55 pe ora. Și am ceva experienta pe bicla, cateva sute de mii de km făcuți cu ea. Pe motor cred că pana undeva la 200-250. Dar la 300 e cam mult. O simpla pietricica poate deveni o trambulina, din punct de vedere mecanic.

| Sofer a răspuns:

Foarte puternic și riscant.

| DaniTDCI a răspuns:

La viteza de 120 km/h(aproximativ) am mers cu un scuter fara casca si imi lua aerul la acea viteza si pe langa incercam sa tin ochii deschisi ))

| DaniTDCI a răspuns (pentru DaniTDCI):

Deci cu 300 la ora chiar as fi curios si eu

| florin926481f a răspuns:

Nu prea simti vantul pentru ca pe sportiva ai parbriz si trebuie sa stai aplecat, poate pe un naked sa simti vantul dar nu la 300 de kmh ca nu prinde atat.

| Cksihja a răspuns:

Poți merge într-un tunel de aer unde se testează aerodinamica, poți să vezi cum e și la 1000 de km.

| Bariel a răspuns:

Daca ai experienta pe motociclete, te poti duce pe un circuit. Pe motocicleta nu prea ai cum sa simti vantul la 300 km/h deoarece la acea viteza esti nevoit sa te apleci si sa lasi protectia (parbrizul aerodinamic de pe ghidonul motocicletei) sa si faca treaba. Daca nu iti ti capul la cutie la viteza aia, mai mult ca sigur te deschilibrezi si cazi

| NoName5435426976425 a răspuns:

E sinucidere curata!
Daca vrei sa mai traiesti eu nu recomand sa incerci asa ceva!
La viteza aia o fractiune de secunda ajunge si esti lumea cealalta

| NoName5435426976425 a răspuns:

*esti pe lumea cealalta

| GTX26 a răspuns:

Sari cu parașuta

| Carguy86 a răspuns:

Daca vrei sa stai lejer e imposibil presiunea vantului este prea mare dar daca stai relativ pe burta ca sa tai aerul si cu echipament este o senzatie destul de misto totusi nu iti recomand sa mergi cu 300 km/h daca nu ai foarte multa experienta si fara casca vei avea sezatii de sufocare si in rare cazuri o sa ai probleme respiratori foarte mult timp.