| daniel11 a întrebat:

Cum imi dau seama cand trebuie sa schimb placutele de frana?!

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

De obicei incep sa scartaie. Daca vrei sa aflii mai exact am scris un articol pentru cei de la automarket pe care il gasesti aici http://www.automarket.ro/......30968.html

| olixandru a răspuns:

Salut daniel, poti vedea starea placutelor prin gaurile de la jenti, o variata ar mai fi sa ai senzor de placute si sa te anunte pe bord atunci cand acestea sunt pe duca, zi-mi ce masina ai si iti pot face si o oferta de pret pentru placutele de frana, imi trebuie modelul, marca, motorizarea, cai putere sau kw, din ce an este masina.

| daniel11 explică (pentru olixandru):

Vw Passat b6 2006 170 cai 2.0 tdi Highline

| olixandru a răspuns (pentru daniel11):

Salut, iti prezint cateva oferte pentru mai multi producatori:
Placute frana fata:
1. Textar 192.37 / set
2. RoudHouse 151.70 / set
3. Bosch 220 / set

Placute frana spate:
1. Textar 216 / set
2. RoadHouse 89.26 / set
3. Bosch 132 / set

Toate placutele au senzor de uzura, avand in vedere ca masina ta este vw Passat din 2006, cred in proportie de 80% ca si cele care sunt montate acum au senzor de uzura si cand sunt pe duca trebuie sa te anunte pe bordul autovehiculului.

| Florin6326 a răspuns:

Scoti roata si te uiti la ele!

| iEmonel a răspuns:

Cand o sa intri in copac.

| Eu98 a răspuns:

Cand scartaielaughing.