| Den1470 a întrebat:

big grin! Am un Opel Astra G si as vrea sa ii pun boxe,am tot ce imi trebuie din cate stiu,firele pentru boxe sunt trase direct de la masina in portbagaj,si vreau sa pun niste boxe SHOCKWAVE,oare pot,si daca da, cum? funda~!~

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Pai daca firele sunt trase tot ce trebuie e sa le identifici cu cele din bord(de la cd-play) daca sunt legate.In functie de modelul cd-playului cu 2 sau 4 iesiri le legi.CD-play-ul original? Daca da atunci e posibil ca firele din spate sa nu fie conectate la el.Mai multe detalii despre cd-play si impedanta boxelor(4-8 ohmi).
In general firele sunt perechi gri/gri+negru, albastru/albastru+negru
pentru fata sau spate si alte combinatii de cate 2 fire mov/mov+negru si alb/alb+negru

http://s16.postimg.org/p50r5er7p/player.jpg

Asta in cazul cand cd-play are 4 iesiri.

Daca are numai 2 trebuie sa stiu detalii despre cd-play sau impedanta boxelor din fata.