| Bebitza99 a întrebat:

daca cumpar o masina si vreau sa o modific sa ii pun accesori cum le omologhez la politie? Daca ma opreste politia sa nu am treaba, as vrea sa stiu. Multumesc

Răspuns Câştigător
| carla2010 a răspuns:

La RAR le omologhezi, nu la politie. Incearca sa faci rost de aceste informatii de la un angajat RAR, el iti poate spune cel mai bine ce e bine sa faci si ce nu. Legat, de masina, cand o alegi, tine cont si cat costa piesele de schimb, intretinerea ei, cat consuma, cat costa RCA, etc. Pentru RCA iti recomand www.roamasig.ro au si calculator cu care poti verifica pretul RCA-ului in functie de masina, asigurator, somer/student/pensionar/diferite reduceri, etc. Eu de acolo am luat, este firma serioasa si are livrare gratuita in toata tara. Mare, mare atentie daca o iei SH. Toate puse laolalta, costa.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu la politie trebuie sa le omologhezi ci la RAR. Daca aceasta le omologheaza si le trece in cartea de identitate a masinii atunci politia nu are nici o treaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e ceva legat de caroserie, sistemul de iluminat sau geamuri ai in primul rand grija sa le cumperi din magazine autorizate rar, sa le instalezi la service uri omologate iar apoi te duci la rar si omologhezi modificarile.

| StoicaAndi a răspuns:

Depinde si de accesorii. Daca mergi cu boxele la maximum pe bulevard tu ce crezi? Dar celelalte accesorii pentru tunat, nu iti face nimic.Deci raspunsul este Nuhappy.

| Politaiu a răspuns:

Te duci la politie si ii intrbi, cred ca trebuie trebute in talon!

| iulusdavid a răspuns:

Sa nu faci schimbari mari la masina care sa afecteze standardul. atunci trebuie omologate, altfel nu