| Eduaardfwcfsgwbsb a întrebat:

Salut TPU, daca eu am avut o masina si am facut rovineta la numerele de pe ea, si acum mi am luat alta masina si am pastrat numerele mai este valabila rovinieta?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Diferă seria de caroserie! deci ba

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

Si cine iti verifica seria? Nici naiba, toate camerele de vigneta verifica dupa numarul de inmatriculare.

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

S-o crezi tu!

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

Indemi la infracțiuni!

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

Cred ca nu poti face deosebirea intre infractiune si contraventie.

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

După indemnurile tale, nu faci diferență intre corect și greșit

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

"S-o crezi tu!"

Nu "cred", e o certitudine. Imi explici cum stabileste camera de vigneta seria sasiului?

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

Si ce legatura are cu aberatia ta despre "infractiuni"?!

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

Aberație ești tu!

| mihai69 a răspuns:

Nu. Răspunsul oficial aici
http://www.cnadnr.ro/ro/roviniete/intrebari-si-raspunsuri-privind-rovinieta
(#7)
Rămânea valabilă doar pentru aceeași mașină, reînmatriculată cu alt număr, făcând o cerere.

| Holiday a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Ovidiu1501 a răspuns:

Da