| Suleiman a întrebat:

De ce sunt asa bune preturile auto pe ooyyo? Mai ales pe Polonia, Ucraina si Lituania, dar in special Polonia are multe auto cu preturi foarte bune.

1 răspuns:
| Ionut99a a răspuns:

Stai departe de auto din tarile estice.
Sa-ti explic, ca si Romania, cei din Polonia, Ucraina si Lituania iau masini din vest, unde preturile sunt bune si masinile au fost intretinute ok. Le iau, le tin o perioada de vreme fara sa le intretina ok si le vand apoi si mai in est.
In Lituania multe din masini sunt din Rusia, unde mentenanta nu e deloc punctul forte.
Plus ca in cele trei tari, clima e mai aspra si afecteaza mult portiunile din metal ale masinilor.