| Andrey_Macrineanu_1996 a întrebat:

De curând am observat ca la închiderea din cheie, usa de pe spate, stânga, nu se mai inchide automat. Aveți idee de ce s-ar putea întâmpla? Menționez ca autoturismul cu pricina este un Opel Vectra B 2.2 diesel.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DJMryo a răspuns:

Curata piesa de la inchidere probabil are praf/mizerie sau mult ulei si sa s-au adunat toate acolo. NU pune ulei fara sa cureti ca se va face si mai rau pe viitor.

1 răspuns:
| Petripetri a răspuns:

Este posibil sa se dus actuatorul de pe usa cu pricina asa se numeste motorasul care inchide sau deschide usa, dai fata de usa jos si verifici firele mufa sa verifici si daca vine curent la el