| Stancu_Cristian_1998 a întrebat:

de curând am observat ca mi-a scazut nivelul la antigel din vasul de expansiune. Se completează cu un anume antigel sau cu unul oarecare? Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista doua tipuri principale de lichid antigel – pe baza de glicol monoetilen sau pe baza de glycol monopropilen. Recomand sa consulti manualul masinii tale ca sa afli ce fel de antigel este necesar pentru motorul tau, precum si cantitatea corecta de antigel (lichidul antigel trebuie amestecat cu apa).