| marianmrk03 a întrebat:

de curand vreau sa schimb masina si mi-ar prinde bine niste pareri despre Seria 1 2004 2008 sau Audi a4 B8 2007 2009. diesel ambele. m-ar interesa consum care ar fi mai bun intretinere etc. multumesc.

Răspuns Câştigător
| marianmrk03 explică:

E ceva mai mic seria 1 ca a4 dar nu cu mult.
Daca ai mai mult de 1.80 nu recomand seria 1.
De exemplu eu am 1.88 si am si un seria 3 din 2000. Tre sa dau scaunul maxim jos si atomat genunchii imi stau foarte sus si mu-i prea placut.
Bmw-urile sunt asa facute incat sa ai o pozitie joasa la volan, sa-ti ofere o senzatie placuta.
Poti gasi un a4 bunicel la 7500, inscrisul mai 400. Si daca cauti bine s-ar putea sa gasesti unul in care sa nu fie nevoie sa mai bagi bani.
Sau seria 1 din 2008 in sus cu cat mai multe dotari gen navi, trapa si daca e si automata ca sa n-ai stres in oras, asa iti mai raman si bani sa o faci cum iti place.

4 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

De curand si-a luat un prieten bun audi a4 2009. Cu bara fata de sline neagra arata crima botul ala. A lui e combi.
Ce stiu e ca a bagat cam 1000e din prima.
La 260km a schimbat distributia, consumabile, discuri placute, suspensia era sport foarte joasa dadea cu ea la limitatoarele de viteza. A schimbat suspensia. Si multe alte mizilicuri.
La 143cp e cam puturoasa daca iei 2l.
Seria 1 din 2004 e naspa. Din 2007 poate e altceva, dar totusi e mica masina.
Daca ai 8 mii sa dai pe un a4 din 2009 iti recomand sa-l iei.
Sau poti sa iei seria 5, 2008 ca de exemplu. Am eu si pe langa audi a4 a lu prietenul meu pot sa zic ca e racheta laughing

| marianmrk03 explică (pentru JusTPauL):

Le-am condus pe ambele si imi plac mult, ba chiar mai mult seria 1 deoarece am avut ocazia mai mult sa il conduc. iar seria 1 e foarte bun unde stau eu la bloc ca noaptea cand vin stau 20 de minunte sa caut un loc iar el e micut. nu am familie sa car bagaje etc e perfect. dar imi place mult si B8 cu toate ca as da 8000 e cu mare placere dar asta-i ca ma gandesc ca ajung 10.000 cu tot ce trebuie sa mai bag in el cred. iar limita mea as vrea sa fie 8000e.

| marianmrk03 explică (pentru marianmrk03):

Da multumesc, m-am. gandit cred ca mai frumos un a4, si am 1, 70 inaltime. oricum un a4 e mult mai fain b8 ma refer. ramane un b8 ca e mult mai fain si chiar si confort din ce am vazut ca le-am condus pe ambele.

| JusTPauL a răspuns (pentru marianmrk03):

Vrezi doar de suspensie sa nu fie sport ca e foarte joasa si atingi la limitatatoare. Spun doar din ce a patit prietenul meu.
Spor la cautat ✌

| marianmrk03 explică (pentru marianmrk03):

E ceva mai mic seria 1 ca a4 dar nu cu mult.
Daca ai mai mult de 1.80 nu recomand seria 1.
De exemplu eu am 1.88 si am si un seria 3 din 2000. Tre sa dau scaunul maxim jos si atomat genunchii imi stau foarte sus si mu-i prea placut.
Bmw-urile sunt asa facute incat sa ai o pozitie joasa la volan, sa-ti ofere o senzatie placuta.
Poti gasi un a4 bunicel la 7500, inscrisul mai 400. Si daca cauti bine s-ar putea sa gasesti unul in care sa nu fie nevoie sa mai bagi bani.
Sau seria 1 din 2008 in sus cu cat mai multe dotari gen navi, trapa si daca e si automata ca sa n-ai stres in oras, asa iti mai raman si bani sa o faci cum iti place.