| Bogdn10 a întrebat:

De unde pot inchiria un automobil micut si ieftin pentru a il folosi in oras pentru orele aglomerate?
Traficul ma innebuneste zilnic, sa nu mai spun de cat de greu este cu parcarea.

Multumesc Frumos!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E musai să conduci tu? De ce nu iei taxiul? (nu te întreb de restul transportului în comun) Nu de alta, dar ieși și mai ieftin, și mai poți și să bei o bere...
Sau chiar o bicicletă / trotinetă? (de exemplu, eu merg pe bicicletă de câte ori pot, deși am și transport la și de la serviciu asigurat).

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la o firma care inchiriaza masini... pentru Bucuresti autoboca au niste preturi decente

| BogdanRoxanaDove a răspuns:

Hello,

Poti inchiria de la Five, o masina micuta are si colega mea de la munca si este foarte multumita.
http://www.inchirieri-auto.co

Sper sa iti fie de folos,
Seara buna!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca iei masina mica, nu tot la coada stai?
Mai bine inchiriezi/cumperi un scuter, sau bicicleta (eventual electrica). Cu alea chiar te misti mai repede, in traficul blocat.