| dreeionut a întrebat:

detin un automobil marca mazda demio am o problema cu martorul de la frana de mana nu se mai stinge indiferent daca e trasa sau nu. am desfacut carcasa de langa maneta la frana de mana dar nu pare sa fi defecta, nu ramane blocata frana de mana doar senzorul. pe spate e cu frana pe tamburi daca conteaza informatia.
ma gandesc poate e o problema simpla ..si nu este nevoie sa merg la service
dau funda! multumesc.

Răspuns Câştigător
| raduraduuu a răspuns:

E posibil sa nu ai destul ulei de frana. Verifica. Pt ulei e acelasi martor(frana de mana).

| MariusF23 a răspuns (pentru raduraduuu):

Du-te si impusca-te. Ulei de frana? in vise.

| dreeionut explică (pentru raduraduuu):

I s a intamplat unui prieten acelasi lucru, dar la mine e la nivel

| dreeionut explică (pentru raduraduuu):

Uite ca asta era mc mult ....chiar nu ma astepta sa fie de la lichidu de frana. ciudat ca nu era incomplet.dar mai trebuia oleaca

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil e switch-ul defect.

| MariusF23 a răspuns:

Cred ca face masa aiurea intrerupatorul. incearca sa gasesti firul si sa-l misti.

| dreeionut explică (pentru MariusF23):

Am incercat dar degeaba

| raduraduuu a răspuns:

La skoda senzorul coincide doar ca atunci când pleci și bipaie...