| Horica00 a întrebat:

Detin un Daewoo Cielo si imi face o figura la ambreiaj, care este relativ nou (sub 30.000 km) si nici nu a fost abuzat.Problema e ca masina a stat pe bara vreo 4 ani, timp in care nu a mai pornit-o nimeni.Am avut masina in service pentru tinichigeria si vopsitorie. Dupa ce am luat masina am constatat ca ambreiajul face o figura, in sensul ca daca stau cu piciorul pe el mai mult de cateva secunde si vreau sa plec de pe loc, masina fiind in viteza, se tureaza in gol si pleaca smucindu-se, asta dupa ce o scot si o bag de cateva ori in viteza. Tinand cont ca am ambreiajul e nou si ca pana sa las masina sa zaca mergea fara probleme, la ce ar trebui sa ma astept?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la ce ar trebui sa ma astept?"

cu tot respectul pentru cea care a fost cielo dar oare mai faci ITP-ul? sau o dai la programul rabla

| George12356456 a răspuns:

Salut! Este foarte probabil sa fie dus semeringul de la cutie. Îți intră ulei pe disc și aluneca, de aici acel patinat.