| heddy10 a întrebat:

Doresc sa fac un test drive cu o masina de la Subaru. Pe site-ul lor ma pune sa completez un formular care nu imi da prea multe detalii despre cum se va efectua test drive-ul, ci doar mi se cer niste date. Am 21 de ani, permis cat. B si nu am mai facut asa ceva pana acum insa imi doresc foarte tare deoarece Subaru este marca mea preferata.

Intrebarile mele pentru cei care au mai facut-o sau sunt mai bine informati sunt: in afara de permis, mai trebuie ceva? trebuie sa platesc ceva? pot lua si un prieten cu mine sa-mi fie insotitor in ziua respectiva?

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, ar trebui sa fie de-ajuns Permisul de conducere si cartea ta de identitate.
Alaturi de tine va merge reprezentatul firmei de la Subaru, iar prietenul tau poate sta in spate.
Testul de sofat este de 20-30 minute, de jur imprejurul companiei.
In principiu nu platesti nimic, dar trebuie sa mergi acolo la ora cand esti programat, ca de ajungi tarziu, nu mai primesti masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de permis si cartea de identitate. Nu platesti nimic si poti lua pe cine vrei... dar sa stii ca mai mult de 15 min nu o sa conduci iar agentul de vanzari va fi in dreapta mereu

| heddy10 explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns!