| Claudiu1009 a întrebat:

.. Doresc sa îmi achiziționez un Vw passat B6 din 2007 motor 2.0 TDI... Ce ar trebui să știu?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sunt proaste.

| Frank51 a răspuns:

Sa iti pui bani deoparte, multi.

| Sofer a răspuns:

Cauta ceva mult mai nou. Passat cc e varianta mai mișto.

| Digikey a răspuns:

Sunt foarte multe in circulatie, majoritatea avand peste 700.000 de km reali si doar 184.000 in bord.
Cei care le-au tinut pana la 700.000 le lauda, fraierii care le-au luat dupa 700.000 km zic ca sunt proaste si ca pica tot la ele.
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| StefanDrg a răspuns:

Aoleu mama, de ce sa iei un motor diesel vechi de 13 ani? Cauta motor pe benzina, ce are motorul ala imbacsit nici nu vreau sa stiu