| FakeJoker a întrebat:

doresc sa schimb motorul masinii mele, am gasit unul, aceeasi motorizare, acelasi motor, intrebarea mea este, o sa am probleme cu RAR? este legat motorul in vreun fel de seria sasiului?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fiecare motor are o serie la fel si caroseria. Daca schimbi motorul, trebuie sa te duci la RAR. In cazurile cand ai schimbat piesele din motor fara a schimba blocul motor, nu este nevoie de RAR. Seria sasiului este una, seria motorului alta!

| Intruder19 a răspuns:

Nu o sa ai nici o problema dar trebuie sa te duci la RAR sa omologhezi noul motor.

| relian a răspuns:

Nu te duci nicaeri, schimbi motoru si aia e tot, nu te sti nimeni.Sa omologhezi ce anume? Ai pus alt motor, ai facut cumva modificari? Scrie in actele tale de la masina seria la un motor cumva?
Atata timp cat nu scrie aia e faci ce doresti.
Scrie in actele masinii ce culoare au scaunele sau interiorul masinii? Nu scrie, asa ca pun ce culoare doresc.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Nu,acum nu, inainte a fost asa, acum nu mai este, motorul este piesa de schimb. Daca ai si factura la el am impresia ca se poate trece in cartea masinii.