| Pitbullllll a întrebat:

Dupa ce termini scoala de soferi dupa cat timp esti programat la sala? Dar dupa ce iei sala la cat timp esti programat la traseu? Am auzit persoane care au asteptat 2 luni, am auzit persoane care au fost programate dupa 3 zile

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este un numar minim de zile, daca se strang mai multi si considera si la programul celor de la politie ca este convenabil intr-o anumita zi, atunci aceea o sa fie ziua. Pot sa fie pana la 3 luni linistite.

| Liviu a răspuns:

Um... pe mine m-a tinut scoala de soferi juma de an.Sala picata o data, deci ce sa mai zic.Ore si 'nu pot acu, vino maine " la greu, dar asta e.Am picat sala o data cu 20, apoi am luat cu 24.Ideea e ca depinde de instructor si cat de des va vedeti, daca isi da interesu.Trebuie sa vrei permisu, nu sa dai de ochii sau gura familiei sau etc.Eu am fost intr-o situatie cam disperata, si mno happy

| AlexElektro1987 a răspuns:

Salut. De obicei la sala programarea ti-o faci tu si ar trebui sa nu astepti mai mult de cateva zile. La traseu, daca dai de B, in jur de 2-3 saptamani este distanța de cand te duci sa iti faci programarea si pana dai traseul. De obicei la categoriile C, D, E ai mult de asteptat ( cate 2-3 luni ), dar acum din cauza pandemiei nu mai stii ce se poate întâmpla si cu programarile.

| Catalin77945 a răspuns:

Eu am asteptat 2 luni...de regula cam atat astepti (1-2-3 depinde daca sunt aglomerati sau nu)

| crysty1222 a răspuns:

Depinde foarte mult de orasul in care stai. Cu cat orasul este mai populat cu atat timpul de asteptare pentru sala si traseu va fi mai mare din cauza ca sunt mai multe persoane inscrise. Dar daca ai noroc si cineva renunta la programarea pentru depunerea dosarului s-ar putea sa fii programat in locul lui si sa astepti mai putin. Oricum, in general timpul de asteptare pentru sala si traseu e cam de 2 luni, dar cunosc persoane care au fost programate peste o luna la sala si peste alte patru luni la traseu, deci depinde si de noroc. Bafta multa la scoala de soferi!

| Pitbullllll explică:

Si daca am foarte mult de asteptat pentru examenul practic, sa zicem 2-3 luni in acest timp mai e nevoie sa cumpar ore de condus?