| AndreiMessi997 a întrebat:

Este vre o problema daca am dimensiuni diferite de anvelope?
Am un bmw seria 5 e60 și pe spate am anvelope 275/35/18 si pe fața 245/40/18

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu pentru ca bmw are rotile mai late pe spate decat alea din fata asa le face germanul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca in civ sunt trecute marimile asa nu ai nicio problemă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă circumferința acestora diferă, poți avea probleme la sistemele abs și esp, cât și la transmisie, dacă este integrală (4x4).
Cu circumferința identică nu vei avea probleme.
Pentru a afla circumferința, iei un metru de croitorie, și masori lungimea suprafeței de rulare a anvelopelor.