| dorin282 a întrebat:

Eu am un ford focus din 2007 iar la computerul de bord imi arata cati km are masina, consum, nr de km parcursi etc. Azi dimineata cand am pornit masina computerul de bord nu mai era la fel de luminos iar scrisul nu mai e la fel de citet acesta schimbandu-si culoarea din alb in negru. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi ca atunci cand aprinzi pozitiile, aceste ecrane, la orice masina, isi schimba luminozitatea si culorile, ca sa nu orbeasca soferul, considerandu-se ca afara e intuneric, daca se aprind luminile.