| Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Salut TPU Help
recent am cumparat un set de 2 difuzore auto pni hifi650 pentru un golf 5 plus 2006 dar nu stiu cum ar trebui sa leg firele cele originale au mufa imi poate explica cineva va rog?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu ești in temă cu astea, mai bine apelezi la un eletrician priceput - nu de alta dar să nu arzi ceva! Explicațiile nu sunt singurele de care ai nevoie, mai sunt : aparat de măsură, pistol de lipit,...

baftă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut, mi-am cumparat o centrala termica automatizata pe peleti, 3 puffere, 14 calorifere, 300m de conducta pentru incalzire in pardoseala, cu distribuitor inteligent, si nu stiu cum se monteaza.
Ma indruma cineva?

Cam asa esti si tu, doar la scara mai mica.
La masina exista niste specialisti care fac cursuri si se autorizeaza tocmai ca sa stie cum se conecteaza niste difuzoare auto PNI HiFi650 la un Golf 5 care are mufe in capatul firelor. Electricieni auto le spune, iar unii sunt chiar specializati in car-audio/multimedia. Le plac 'boxele' atat de mult, incat ar fi stiut sa te indrume corect in upgradarea unui sistem audio, ca tu acum ai cam facut o prostie cumparand pocnitorile alea cu o calitate sub cea OEM. Mai mare nevoie aveai de insonorizarea portierelor si alta unitate centrala (HU/player).

| Tudurean_Alex_1996 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da fix de asta aveam nevoie boxa care s-a stricat se repara daca fac eu insonorizare

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Tudurean_Alex_1996):

Se repara si difuzoarele, chiar ieftin. Se rebobineaza, se schimba suspensia... Treaba de o ora, pentru un specialist.