| Matei3012 a întrebat:

Iar am o nelamurire, deci am un atv de 125cc tip hummer si vreau sa stiu daca e o problema daca ii pun bujie GY6 ptc altfel nu gasesc nicaieri, la toate bujiile scrie bujie atv 125cc gy6, dar eu am motor normal, afecteaza cu ceva o bujie gy6 la un motor normal?

Si mai am o intrebare, la tacheti e ok sa reglez cu 0, 03 la admisie si 0, 04 la evacuare?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă distanța intre electrozi e aceeași (si după cod par a fi) e in regulă

| Matei3012 explică (pentru sierra1):

Distanta este la fel dar pe bujia pe care o folosesc scrie A7TC si pe cealalta scrie A7RTC si nu am stiut exact daca e ok...am sa vad maine daca da scanteie buna
Ms mult!

| Matei3012 explică (pentru sierra1):

Distanta este la fel dar pe bujia pe care o folosesc scrie A7TC si pe cealalta scrie A7RTC si n am stiut exact daca e ok...am sa vad maine daca da scanteie buna
Ms mult!

| sierra1 a răspuns (pentru Matei3012):

Să fii iubit!