| IonutMontenegro a întrebat:

Salut TPU, ieri când am făcut prima ora de condus pe o motocicleta yamaha ybr 125 motocicleta se pornea din ambreiaj(țineam ambreajul strâns apăsând buton de pornire după eliberam ușor ambreajul) dar am văzut alte motociclete pe YouTube ca se porneau fără ambreiaj

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ăia o scoteau din viteză, nu ca tine

| IonutMontenegro explică (pentru sierra1):

Adică, la ce te referi ca o scoateau din viteza, nu ca mine

| sierra1 a răspuns (pentru IonutMontenegro):

Da mami, da

| IonutMontenegro explică (pentru sierra1):

Bai frate, vezi ti te rog eu de treaba ta, de ce te bagi aiurea și mă mai iei și la mișto
Am pus o întrebare pentru cine se pricepe, nu pentru tine care habar nu ai ce e aia motocicleta
La ce mai intri pe grupul asta ca să iei oameni la mișto?
Îmi pare cam rău da azi nu ți ai găsit omu potrivit

| sierra1 a răspuns (pentru IonutMontenegro):

Cred că trebuie să-ți desenez că nu pricepi prin text. Scoate-o din viteză și apoi dai demarorul sau pedală sau ce are!

acu ai priceput, mami?

| Setryy a răspuns (pentru sierra1):

Nu stiu de ce iei omul la misto cand este la inceput. Daca nu erai dispus sa il ajuti nu raspundeai. Esti rank 14 laughing si tu il iei cu mami cu din astea nu e frumos...

| sierra1 a răspuns (pentru Setryy):

Răspunsul îl ai incă din 16 mai și incă nu ai prieput ce ai de făcut?

...cu plăcere, mami