| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Imi poate spune și mie cineva ce este tichetul rabla, cum se obține, la ce este bun și câte tichete poate obține o persoana?
Dau funda.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste: https://bit.ly/3m1cFmh

| VoidEternal a răspuns:

Tichetul rabla îl poți obține ducând la Remat o mașină veche. Minim 15 ani vechime trebuie să aibă mașina daca nu mă înșel. Remat îți dă un voucher de valoare fixa cu care poți cumpăra un automobil nou. Când zic nou, mă refer că trebuie să fie mașina cumpărată din reprezentată. Nu poți folosi la altceva voucherul.

| Thunder182 explică (pentru VoidEternal):

Auzisem ceva legat de faptul ca trebuie sa fie înmatriculată de minim 15 ani în România. Asa eu am o Skoda octavia2 din 2008, dar am luat o din Germania în primăvara asta.

| VoidEternal a răspuns:

Evident că voucherul acoperă doar o mică parte din valoarea noii mașini.