| lilskies a întrebat:

Salut, TPU, imi puteți recomanda un site de mașini super ieftine în afară de olx sau Facebook marketplace acolo nu-s deloc ieftine?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca piata locala de masini, ca ai sanse sa le gasesti mai ieftin, sau ziarul local.
Deplaseaza-te local si vezi masini, ca poti negocia direct cu vanzatorul.
Evita site-urile online, ca toti pun preturi mari acolo.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Autovit laughing
ce este ieftin nu este neaparat si bun!
cele mai ieftine masini sunt cele de la cimitirul de masini...dar au grija unii samsari sa le transforme in bijuterii...pentru ei!

| lilskies explică (pentru Simpatic):

Știu foarte bine ca nu este bun tocmai de asta am si zis super ieftine

| Simpatic a răspuns (pentru lilskies):

Recomand cat mai ai timp cimitirul de masini denumit Anglia, no offence dar toti taranii si-au luat masini bengoase de acolo ca-s la jumatate de pret, cel putin sa aiba decenta sa mute volanul, ca fac prapad cu cazanele lor.
Fara intentie de a lovi in userii de pe TPU!

| Ineys a răspuns:

Pai pretul masinilor nu depinde de site-ul pe care sunt puse anunturi cu ele, ci de ele in sine. Cu alte cuvinte, alte variante nu ai. Asta e, masinile sunt scumpe si nu oricine isi permite una decenta.

| badriel a răspuns:

De fapt pe olx sunt chiar ieftine, insa mai bine cauti pe google search "masini ieftine de vanzare" sau ceva de genul