| paulwalkerfan a întrebat:

Salut TPU. În curând doresc sa-mi achiziționez un Audi tt mk1 ori un Opel bertone 2.0t. As dori niște păreri de la voi pro si contra deoarece nu știu pe care sa o iau. Îmi plac amândouă la fel de mult. Fundă

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă fac parte din aceeași perioadă de fabricație, adică 1999, niciunul dintre aceste modele. Bani aruncați pe fereastră.
Audi și Opel folosesc platforme de mașini compacte, A3, Astra plus cu toată tehnologia anilor '90.
Audi a avut probleme cu stabilitatea, motoarele de bază, aspirate de evitat, iar cele cu turbo, pot fi cu probleme, chiar tunate neprofesionist.
Iar, la Opel, este o Astra cu o nouă caroserie desenată de Bertone, ca să umple golul lăsat de oprirea prin modelului Calibra.