| RaziMaaaaa a întrebat:

Între skoda octavia 1.6 tdi și renault megan 1. 5dci ce îmi recomandați?
Sh 2018

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Octavia sta altfel pe strada, are motor de generatie mai noua nu parlitul de 1, 5 dci cu doua supape pe cilindru.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Motorul 1.6 TDI de la vw nu are cea mai stralucita reputatie in timp ce cel 1.5 DCI de la Renault da. Personal as merge pe Megane. In alta ordine de idei, acestea sunt masini de cel putin 10.000 euro daca sunt din 2018. Personal as scoate banii din banca si as lua un Megane nou 1.3 TCE 140cp. Oricum cand iei masina noua ii trebuie schimburi de filtre, ulei, poate frane, cauciucuri, etc + poate vechiul proprietar si-o batut joc de ea sau are km dati inapoi. Asa mai bine iti iei ceva nou si cat dai pe reparatii neasteptate platesti lejer rata la banca.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Cand iei masina second trebuie facute acele reparatii*. am zis noua in loc de second.