| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Intrebare legat de masinile pe dreapta.
Eu stiam ca masinile care provin din UK, nu se mai inscriu in Ro de la 1 Ian, atata timp cat inca au volanul pe partea dreapta.
Dar recent am inceput a vedea o multime de masini cu volan pe dreapta cu numere rosii. Asta inseamna ca inca se mai inscriu la noi in Ro?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Malta, din câte am înțeles au circulația ca și în Anglia, cu volan pe dreapta, dar poate fi vorba și de vehicule aduse de samsari înainte de ianuarie și vândute în prezent.