| MotoKatâr a întrebat:

La ce este bună o navigație pe mașină si ce poți face cu ea? De exemplu vreau sa pun navigație pe Golf 4, cu ce mă va ajuta?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Face cartofi prajiti...

| MotoKatâr explică (pentru suntserios):

Dacă-mi zici că și spală si face curat, i-au două.

| OldSoul a răspuns:

Depinde despre ce navigatie vorbim.

Daca vorbim de o navigatie aftermarket, da, poate fi o achizitie buna.
Beneficiezi de GPS, cel mai adesea pot viziona si diferite filme, sa asculti muzica, si in unele cazuri ai si port usb ceea ce e foarte util in zilele noastre, si in unele cazuri functie bluetooth, chiar si Android.
Dar daca te referi la una originala Golf IV, respectivele sunt doar de decor, efectiv sunt inutile, nu se mai gasesc harti actualizate la ele, deci in afara de aspect si de a asculta muzica de pe cd-uri sau la radio, sunt cam inutile, da mai exista diferite interfete care te ajuta sa conectezi usb-uri la "navigatie" dar e o alta investitie neinteleapta.
Tocmai ce vedeam acum un timp pe un grup de anunturi un timp vindea "navigatie mcd" si mai si voia 300 de lei pe ei, si nici nu avea codul la ea, o investitie negandita.

| octav005 a răspuns:

Pai te va ajuta sa ajungi intr-un loc anume. sa iti arate exact unde esti/

| KronstadtResurrection a răspuns:

Te va ajuta sa nu ramai un "jmeker" prost, ca acum.

| MotoKatâr explică (pentru KronstadtResurrection):

Tu ai nevoie de GPS să ajungi la baie Ioane.

| Fitzos_Ady_1995 a răspuns:

Navigatia ati alege cel mai bun traseu..ati spune unde sunt radarele face multe chesti e bun