| eduarddavid a întrebat:

Locuiesc mai bine de 2 ani in Germania, am un autovehicul inmatriculat pe Romania si in martie 2020 imi expira ITP-ul. Majoritatea spune ca ar trebui sa ajung cu ea in tara. Stie cineva daca este posibil sa rezolv aici cumva? Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cum unei mașini din Germania i se poate face ITP-ul în România, tot așa și unei mașini din România i se poate face ITP-ul în Germania.
Important este ca mașina să aibă cartea și talonul, indiferent în ce țară este înmatriculată.

| eduarddavid explică (pentru anonimg):

Poate m-ați inteles gresit masina este inmatriculata pe Romania de asta intreb daca pot sa fac ITP-ul aici in Germania asa cum v am mai spus alti spun ca nu merge. multumesc

| danutzu96 a răspuns:

Daca ai actele (carte si talon, toate in original) ei poti face revizia ITP in Gemania ( ca doar suntem in UE laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci itp-ul in Germania.
Nu conteaza ca masina e din Ro.