| neacsu1flo a întrebat:

Ma contrazic cu un prieten cat cantareste o remorca de tir goala?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

O remorcă de TIR goală are greutatea de 5500 kg în cazul în care remorca este de tip "Mega", şi 6.500 kg în cazul unei remorci normale... Dar dimensiunile variază în funcţie de marcă, de exemplu remorcile Schmitz sunt mai uşoare faţă de cele Kögel, dacă sunt Schmitz Cargobull au altă greutate, dubele la fel, tandemurile aşişderea, etc...