| Alberto712009 a întrebat:

Ma gandeam sa imi iau un atv de copii sa ma plimb la tara pe camp, vreau sa stiu daca trebuie permis si inscris? Am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| bymhyt a răspuns:

Pe drumurile publice nu ai voie, dar pe camp poti fara probleme

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atata timp cat nu mergi pe drumurile publice nu ai nevoie de permis si alte acte.

| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani iti iei o trotineta doar, fiindca ATV-urile se sofeaza numai cu permis de conducere, DUPA implinirea varstei de 16 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da trebuie si permis si înscris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ATV poti conduce la 16 ani! Trebuie si permis si înscris!
Pe camp nu cred, daca e si de copii si e la tara nu cred sa fie probleme.Si cu bicicleta te poti plimba de la 14 ani fara nicio grija.
Drumuri bune!

| Cosmin38384 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu bicicleta poți și de la 5 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin38384):

Pe drumuri publice:https://www.google.com/......ex.amphtml