| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am schimbat numerele de la mașina și talonul (evident) și pe talonul vechi aveam omologate anvelopele (R15) și pe acesta nou nu sunt omologate. Ce trebuie sa fac și cât costa sa le omologhez iar?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu conteaza ce anvelope ai pe talon, important e ce scrie in cartea de identitate. Eu nu cred ca am nici o dimensiune pe certificatele de inmatriculare de la ale mele, doar in cartile de identitate sunt trecute anvelopele.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai prima data cum ai facut?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Am cumpărat mașina cu anvelopele omologate

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ai cumparat o masina unde erau trecute niste marimi pe certificat dupa o mica spaguta daca ele nu apar si in CIV unde le trece RAR ul pe bune.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pe talon le aveam omologate