| UserAdrian a întrebat:

Salut TPU,nu am timp sa invat pentru examenul teoretic auto,abia imi fac timp pentru orele de condus(chiulesc de la liceu happy ),sunt la liceu de dimineata si mai si lucrez dupa ore, cum sa fac sa invat pentru sala repede?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu inveti la liceu si inveti pentru permis, poti recupera in septembrie daca nu treci liceu

| KodrutZ a răspuns:

Daca esti la liceu si mai si muncesti plec din start cu ideea ca nu esti idiot, ci un individ destul de capabil. In cazul asta trebuie' sa realizezi un fapt foarte simplu si logic - NU AI NEVOIE sa studiezi porcariile alea de teste ca bovina pentru a promova sala! Tot ce iti trebuie e sa stii FOARTE BINE decretul si 2-3 chestii de prim ajutor, atita tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa dai de permis iti faci timp, ca in cap nu iti intra asa brusc, iar testele alea iau ceva timp sa le faci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O conducere "inculta" poate avea ca si consecinte, printre altele, moartea.
Si eu am facut scoala in timpul liceului, si lucram dupa ore. A fost simplu cu timpul de invatat: n-am invatat!
Aveam mai bine de 2 ani de cand circulam fara permis, si eram interesat de condus dinainte de a vorbi bine, mi s-a parut logica toata treaba.

| OldSoul a răspuns:

Daca nu inveti nu ai cum sa il iei, citeste legislatia cel putin odata, eventual fa si mod de invatare + chestionare.
PS: Mai bine pic de oricate ori e nevoie sala dar sa stii ca nu esti un pericol pentru altii.

| dannyel86 a răspuns:

Nu ai cum sa faci trei lucruri deodata. Poate doar daca nu mai dormi. Daca ai trecut prin teorie, ar trebui sa-ti indrepti atentia spre chestionare, care te ajuta extrem de mult si te obisnuiesti cu intrebarile si raspunsurile de acolo. Eu am dat recent sala, iar intrebarile si raspunsurile au fost din chestionarele pe care le-am repetat mult timp si au intrat in memorie. Sursa e-dprciv e cel mai bun ajutor, dar intrebari si raspunsuri corecte gasesti si pe i-dprciv, unde ai acces nelimitat. Primul site respecta cu fidelitate grafica pe care o gasesti si la examenul teoretic. Iar reusita e garantata. Doar ca trebuie sa-i aloci timp. Altfel nu se poate.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Soferia nu se invata asa, printre altele.Ori faci ceva serios ori te apuci cand ai timp. Daca nu vrei sa fii prostul satului la condus bineinteles