| Cosmin2022 a întrebat:

Salut TPU, o sa dau e permis de A1 si ma tot uitam de niste motociclete si mi-au sarit in ochii yzf r125 si aprilia rs 125. Dupa ce m-am uitat la ambele ma gandeam la rs125 dar cand am vazut cum face. Este mult mai puternic, voi ce spunetii rs125 2008 -sau yzf 2011? Vreau si mai multa putere da nu vreau sa faca ca o drujba, daca avetii idei de motoare mai bune puteti sa imi spuneti. Cel mai bun raspuns primeste funda, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| mihaiimpreza a răspuns:

Salutare, astept si eu acum sa dau traseul pentru categoria A. In trecut am mers pe TZR 50 si RS 50. Ideea e ca YZF-ul de 125 nu este cel mai confortabil dar fiind in 4T este mai fiabil. RS 125 este un motor mai sensibil sa o zic in modul frumos laughing) Trebuie sa ai cunostinte de mecanica pentru o aprillia. Deci eu in scoala am mers pe YBR de 125 de la yamaha si chiar misto motoreta. Pozitia este foarte ok fiind naked si sunetul.