| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a ma inscrie la scoala de soferi pentru a obtine categoria B. Cat o sa coste toata scoala plus acte si spaga?

Răspuns Câştigător
| 0007b a răspuns:

Salut, eu am platit 600 lei dosarul + Orele pe care le vrei sa le faci, de regula toti intructorii iti baga 30 de ore si trebuie sa le platesti, dar alti instructori iti ia orele cat esti de pregatit, cam 1400 lei cu tot cu ore, fara spaga ca poate iti da fail!

| Sofer a răspuns (pentru 0007b):

Si la traseu cand sunt cu examinatorul? Pentru ce greseli te pica instantaneu?

| MaRIOSe a răspuns (pentru Sofer):

Deci eu am foaie cum am cazut, iti arata daca vrei baremul, 21 puncte esti picat.
1: Intervenirea examinatorului in caz de urgenta 21 pct, adica daca iti pune frana, sau baga mana in volan.
2: Trecerea pe rosu (21 pct)
3:Neacordare de prioritate - la asta am cazut ultima oara intr-un sens giratoriu.
4:depasire pe linie continua cu toate ca partea ta e blocata, trebuie s ail intrebi daca iti permite sa depasesti (21 pct)
Restul punctelor sunt mici de la 3 la 9.
De exemplu iti da 3 daca nu stii cum sa pornesti stergatoarele.
De exemplu iti da 7 daca nu faci parcarea bine.
De exemplu iti da 9 daca nu te asiguri in oglinda/ daca nu semnalizezi si alte chestii de baza.
succes, inavata la sala ca orasu daca mergi incet si atent e al tau.
bafta

| Sofer a răspuns (pentru MaRIOSe):

Multumesc! Voi fi atent si merg pe varianta asta.

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Care spaga? Eu n-am dat asa ceva...

| 0007b a răspuns:

Salut! Cu tot injur la 1400-1500 lei fara spaga spaga este undeva la 200 de euro dar te sfatuiesc sa faci mai bine ore in plus de bani aia si sa al ei pe merit ca atunci macar sti ca esti sigur pe tine. Bafta happy