| anonim_4396 a întrebat:

poate o sa va para o intrebare penibila dar chiar nu stiu. Cand te afli pe o motocicleta in miscare pe strada daca vrei sa turezi motorul trebuie sa scoti din viteza?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Apesi ambreiajul.In acest fel motorul se tureaza fara a creste viteza de deplasare.

| OldSoul a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa obtii, daca vrei sa o turezi in gol, e suficient sa ai ambreajul apasat in acel timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este o intrebare penibila nicidecum, nu o scoti din viteza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa o si scoti din viteza si turezi, apoi bagi din nou in aceeas viteza dar cred ca se tureaza in viteza dar trebuie neaparat strans ambreiajul.