| Drifterx500 a întrebat:

Salut TPU! Pot face asigurare cu o luna inainte? La ITP trebuie programare...cand o fac? cu o luna inainte?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De preferat sa ai programare cu cateva zile inainte de expirare si sa il faci cu o zi doua inainte de data termen

| sierra1 a răspuns:

"Pot face asigurare cu o luna inainte?"

corect, poti comanda polita cu max 30 de zile inainte de expirare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

RCA poate fi făcut cu 30zile înainte. ITP când vrei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca poti avea doua polite RCA valabile simultan.
ITP-ul il poti face oricand, dar personal ma duc il ultimele 3 zile. Ultima data m-am dus in ultima zi de valabilitate; am o statie ITP unde intru cand vreau, iar masina mi-e in stare perfecta.