| paulthegame a întrebat:

Poti da de permis daca ai Strabism?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de dioptrii. Limita era +/-8 daca imi aduc bine aminte. E ridicol, ar trebui sa fie maxim 3. Nu de alta, dar daca porti -4 si ti-au cazut ochelarii de pe nas/aburit, esti mort. Nu vezi nici cine e la un metru in fata masinii.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da happy

| Daniell25 a răspuns:

Daca ai strabism da... dar daca ai daltonism nu! funda?

| MariusF23 a răspuns (pentru Daniell25):

Chiar daca ai daltonism, poti sa dai. Iti recomand o cautare pe google.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru MariusF23):

Nu poti, asa e in alte tari pentru ca ei fac diferenta spre exemplu rosu e un gri închis iar verde un gri deschis.La noi la sfarsitul lui 2011 nu se putea si nici nu cred ca s-a mai schimbat de atunci

| MariusF23 a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Asa e, am confundat discromatopsia cu daltonismul. In cazul discromatopsiei se poate obtine permisul de conducere.