| Doodleskull a întrebat:

Salut TPU

Recent am cumparat o masina, am parcat masina in curte si am observat ca rotile din fata sunt pozitionate drept dar volanul era stramb

Masina are servo credeti ca e o problema la directie?

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu am inteles cum era stramb volanul? El este rotund, nu este ghidon.

| lCupidon a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Probabil ți-ai dat seama, stramb=rotit

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru lCupidon):

Depinde de masina. Cand am avut Dacia, mi-a demontat volanul, apoi, la montare nu mai era cu spitele in aceiasi pozitie. Asta nu are a face cu unghiul de fuga, deoarece acesta este cu totul altceva.

| armiaso a răspuns:

Trebuie facut unghiul de fuga, posibil sa nu se fi facut niciodata, deci ar trebui macar o data pe an sau la 2 ani.
daca mai apare problema dupa ce s-a facut unghiul de fuga necesita alte investigatii