| Florin_Bogdan_1999 a întrebat:

Salut TPU,recet am cumparat o statie/amplificator pentru subwoofer.
Am montat-o pe masina,totul ok,pana cand am realizat ca statia imi sta pornita si fara doua plusuri gen,adica fara functia de remote,care eu normal o aveam la buton cu un plus de la casetofon,am avut si alta statie inainte de asta,tin sa mentionez ca butonul acela imi functioneaza la alte statii o opreste si o porneste fara probleme,insa la asta imi ramane becul acela verde pornit, iar cand pun contactul si il iau subwooferul se aude cum primeste curent in statie si il misca, am verificat statia, am desfacut-o, nu are inauntru nici o legatura intre plusuri sa stea pornita mereu, ma poate ajuta cineva cu un sfat cum sa o fac sa funcioneze pe buton? Funda!
Multumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu știm, du te la un electronist ăia stiu, sau la un servis auto caută un electrician auto el stie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate ca un electronist ar putea depista defectiunea care o tine pornita mereu. Poate are un releu in statie.
Altfel, solutia ar fi montarea unui releu care sa intrerupa alimentarea statiei, in lipsa tensiunii pe firul remote.