| EdyPn a întrebat:

Salut TPU, revin cu o problema la un bmw e90 din 2010.
Ieri seara am parcat masina si am facut o poza cu farurile aprinse. Am inchis-o si am plecat in casa, am stat vreo ora si m-am intors la masina. Am vrut sa ies in oras. Am dat sa pornesc sa plec si mi s-a aprins in bord transmisie defecta dupa care esc airbag etc am lasat masina pornita vreo 10 minute, am oprit, am pornit iar si s-au stins erorile. Astazi am plecat cu masina si mi s-a aprins esc si directia cu Galben, am intors, am parcat-o si am chemat un mecanic. Mi-a pus testerul si mi-a spus ca a gasit niste erori pe care le-a sters si ca nu ii da nimic altceva dupa care a sunat un prieten de ai lui si prietenul lui i-a spus sa bage cheia si sa o scoata sa vada daca se aude acel sunet de volan blocat deblocat. Cand baga cheia se aude ca se deblocheaza dar cand o scoate nu se aude, desi inainte se auzea. In fine mecanicul mi-a spus ca problema este de la blocajul acela de volan si mi-a spus ca nu are timp sa mi-o faca saptamana asta si i-am spus ca o sa astept pana saptamana viitoare dar eu nu cred ca este de la acel blocaj. Voi ce spuneti? Sa fie acel blocaj sau sa mai incerc si la alt mecanic? El mi-a spus ca de la ala se aprind celelalte erori. Ce parere aveti? S si sa precizez ca masina uneori porneste si alte ori nu.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Prefer sa nu fac anumite comentarii. dar daca intrebarea este postata aici, ar fi trebuit sa-ti ofere o solutie si nu sa se lege de banii tai, acum, dupa cum ziceam prefer sa nu comentez.
Mult noroc in rezolvarea problemei, si apropo, iti dau inca un sfat, nu chema pe oricine sa se uite, mai multe opinii sunt okei dar de la oameni cu, capul pe umeri ca "mecanici" sunt destui

6 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Sa stii ca din citesc ce, citesc e destul de grav ce ai tu aici pe masina ( n-am mai auzit sincer sa fiu de simptomele astea ), e Facelift-ul din 2010 cu N47-ele, distributia in spate, nu? Te sfatuiesc de urgenta *sa nu mai pornesti masina* si sa iti chemi mai multi baieti care se pricep sa se uite, eu nu vad sa fie o problema usoara

| EdyPn explică (pentru Alexuţ02):

Salut. Îți Multumesc de răspuns. Da mașina este Facelift motor 2.5d astăzi am băgat am scos cheia am repetat de câteva ori și a mers totul ok. Am pornit motorul. Nici un martor aprins după câteva secunde mi s-a aprins serva galben. Am oprit motorul am am băgat cheia am scos-o și nu se mai auzea nimic gen blochează deblochează volanul. Sigur este o problema electrică la acel blocator cum ii zice mi-au spus mecanici ca nu are nimic dacă merg cu ia așa. Am programare la un electrician expert vineri o sa rezolv problema. Este un băiat mai jos care este puțin frustrat din câte văd dacă ești bogat sau sărac cauți lucru bun și ieftin ești de acord cu mine?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru EdyPn):

Prefer sa nu fac anumite comentarii. dar daca intrebarea este postata aici, ar fi trebuit sa-ti ofere o solutie si nu sa se lege de banii tai, acum, dupa cum ziceam prefer sa nu comentez.
Mult noroc in rezolvarea problemei, si apropo, iti dau inca un sfat, nu chema pe oricine sa se uite, mai multe opinii sunt okei dar de la oameni cu, capul pe umeri ca "mecanici" sunt destui

| CtBogdan a răspuns:

Care este problema?
Nu ai bani sa o duci in reprezentanta?
Nu ai bani sa o repari la service?
Tu esti un barbat adevarat si conducatorul unui bmw e90 din 2010... oare banii sa fie problema care nu-ti da liniste psihica sau poate ti-ai pierdut increderea in mecanici?
Eu zic sa-ti bagi masina in service de urgenta pana nu afla fetitele ca ti-ai stricat bolidul de lux.

| EdyPn explică (pentru CtBogdan):

Nu văd rosul acestui comentariu. Ești supărat ca nu ai mașina mea și ca conduci o mașina la câteva sute de euro sau cum? Am bani sa o duc la reprezentanta. Un om bogat sau sărac caută lucrul ieftin și bun acum îți dai seama dacă nu găseam buba ma duceam la reprezentanta nu aveam încotro mașina o sa fie făcută am programare la un electrician specializat in domeniu. Așa ca nu îți mai face griji de fetițele mele dacă știi problema eu am cerut un raspuns o părere legată de subiect. O zi buna îți doresc.

| CtBogdan a răspuns (pentru EdyPn):

Un om bogat nu sta sa intrebe pe TPU ci o baga imediat in reprezentanta.
Esti ca restul...*bani putini-masina scumpa*

| EdyPn explică (pentru CtBogdan):

Bai asta. Ți-am spus eu ca sunt? Vezi-ți de treaba ta Frățică. Nu mai fii așa terminat nu o sa câștigi in viața dacă vorbești așa cu lumea.